top of page

18/11/2021


16 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilen olağan genel kurul sonucunda derneğimizin yönetim ve denetim kurullarına yeni katılan üyelerimiz Emine Menekşe, Asude Nur Demirci, Feyza Bahtiyar, Oğuzcan Kınıkoğlu ve Kenan Evren Temeltaşı'nı tebrik eder ve iyi çalışmalar dileriz.
 

https://www.slackline.org.tr/dernek-organlari

01/11/2021


Slackline Derneği Üyelerine,
 

İçişleri Bakanlığı'nın Covid-19 salgını sonrasında derneklerin ve STK'ların toplanmasını engelleyen kararı sebebiyle ertelenen Slackline Derneği Olağan Genel Kurulu'nun 16 Kasım 2021 tarihinde, Kadıköy Osmanağa Mahallesi, Mürver Çiçeği Sokak, Arzu Apartmanı Daire:4 adresinde saat 19.00'da yapılması uygun görülmüştür.

Tüzüğün 7.Maddesi uyarınca salt çoğunluğun sağlanması gereken bu toplantıya katılımınız rica olunur. Salt çoğunluğun oluşmaması halinde Olağan Genel Kurul ikinci oturumu 23 Kasım 2021 tarihinde Kadıköy Osmanağa Mahallesi, Mürver Çiçeği Sokak, Arzu Apartmanı No:4 adresinde, saat 19.00'da yapılacaktır, ve bu oturumda tüzük gereği çoğunluk aranmayacaktır. 


Sevgiler.

Slackline Derneği Yönetim Kurulu

1/06/2020


YENİ NORMALLEŞME DÖNEMİNDE SLACKLİNE FAALİYETLERİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

 

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın parklar, piknik alanları ve mesire yerlerini de içeren bazı kamusal alanlarla ilgili yayımlamış olduğu genelgeye göre, 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren, park/bahçe, rekreasyon alanları, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında piknik, spor, yürüyüş, gezi vb. faaliyetlere daha önceden belirlenen kurallar ve mesafe şartlarına uyularak başlanabilecek.


Bu genelgede aynı zamanda her bir faaliyet alanı için ayrı ayrı belirlenen faaliyet kuralları ve ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından ilave düzenlemeler yapılması gerekliliğinden bahsedilmiştir. İçişleri Bakanlığı’nın bu genelgesi gereğince spor ve rekreasyon kategorisindeki slackline faaliyetleri için Slackline Derneği tarafından açıklanan tedbir ve öneriler beş madde ile özetlenmiştir.

1 Haziran 2020’den itibaren başlayacağımız bu yeni dönemde, koronavirüs salgınının yeniden daha fazla yayılmaması ve kontrol altında tutulabilmesi adına, amatör ya da profesyonel olarak slackline sporu ile ilgilenen herkesin bu beş maddeye dikkat ederek faaliyetlerini sürdürmeleri konusunda hassas davranmalarının gerekliliği önemle duyurulur.

Yeni normalleşme döneminde slackline faaliyetlerinde dikkat edilmesi gereken tedbir ve önerilerin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mümkün olan en yakın zamanda, sağlıklı ve mutlu yarınlarda yeniden görüşebilmek dileğiyle.

09/05/2020


2020 Türkiye Highline Karnavalı (Turkish Highline Carnival - THC) Resmi Videosu Yayında!

2017 yılının videosunu çeken ve hazırlayan, aynı zamanda Slackline Derneği yönetim kurulu üyesi sporcumuz Bulut Şahin, 22-29 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz 8. THC etkinliğinin de videosunu yayınladı.

Videoyu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.
 

İyi seyirler!

23/03/2020


ÖNEMLİ!
 

Koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme duyurumuza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ!

15/03/2020

Tüm dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de 11 Mart 2020 itibari ile resmi olarak açıklanan ilk koronavirüs (COVID-19) vakasının ardından, Slackline Derneği olarak düzenlediğimiz tüm faaliyetleri sağlık koşulları iyi duruma gelinceye kadar iptal ettiğimizi önemle duyuruyoruz.

Virüs salgınının yayılmasını engellemek adına tüm sporcularımızı Sağlık Bakanlığımızın açıklamış olduğu gerekli önlemleri almaya ve zorunlu olmadığı sürece kalabalık ortamlarda bulunmamaya, sosyal mesafelerini korumaya ve toplu etkinlikler ya da antrenmanlar düzenlememeye davet ediyoruz. 

Sağlıklı günler dileriz.

15/11/2019

2013 yılından beri her sene yüzlerce slackline sporcusunun katılımıyla gerçekleşen Uluslararası Türkiye Highline Karnavalı (Turkish Highline Carnival), 8. yılında Slackline Derneği'nin de desteği ile yeniden dünyanın her yerinden festival için gelen sporcuları bir araya getirecek. Etkinlik kapsamında Uluslararası Slackline Federasyonu (ISA) onaylı C sınıfı slackline eğitmeni sertifika kursu da gerçekleştirilecektir. Sertifika programı ile ilgili detaylara Türkiye Highline Karnavalı etkinliğinin sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz.

22-29 Şubat 2020 tarihleri arasında Antalya'nın Geyikbayırı bölgesinde gerçekleşecek olan 8. Türkiye Highline Karnavalı için takvimlerinize şimdiden not düşebilirsiniz.

09/09/2019

Uluslararası Slackline Federasyonu'nun (ISA) düzenlemiş olduğu ISA Güvenlik Çalıştayı, ISA Rigger Sertifikasyon Programı ve ISA olağan genel kurul toplantısı için Türkiye adına davet edilen altı sporcumuz 13 Ağustos - 8 Eylül tarihleri arasında İsviçre'nin Bern şehrine giderek ülkemizi temsil etti ve ISA Rigger sertifikasyon programını başarı ile tamamladı. 

Bu tarihler arasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Bern City Slack Festival, Transalp Waterline Tour ve Moléson Highline Extreme gibi farklı etkinliklere de katılan sporcularımız, "Rigging" ve "Speedline" alanlarında düzenlenen yarışmalara katılarak Dünya Slackline Sıralaması Listesi'ndeki (isa-rankings.org) Türk sporcu sayısını 7'ye çıkardı.

Slackline Derneği olarak sporcularımızı tebrik ederiz.

05/04/2019

Uluslararası Slackline Federasyonu’nun slackline eğitmeni yetiştirilmesi için geliştirdiği eğitim programı olan C sınıfı sertifikasyon programı, ISA resmi üyesi olan Slackline Derneği tarafından Eskişehir Anadolu Üniversitesi kampüsünde 29 Nisan 2019 tarihindeki eğitim ile gerçekleştirilecektir. Eğitim 1 günlüktür. Eğitim dili Türkçedir. Katılımcılar teorik eğitimin ardından, öğrendiklerini pratik edecekler ve gün sonunda da sınava gireceklerdir.


    Eğitimi başarıyla tamamlamak için gerekli şartlar
 

     - Ratchet’lı ve primitive sistem ile güvenli bir şekilde slackline hattı kurmak
     - 15m uzunluğundaki bir slackline üzerinde rahatça yürüyüp, hattı bitirebilmek
     - 15m uzunluğundaki bir slackline üzerinde bir statik hareket yapmak
     - Slackline’a yeni başlayan bir kişiye (çocuk ya da yetişkin) slackline’ın temellerini
       güvenli ve anlaşılır bir şekilde öğretebilmek.


C sınıfı Eğitmen Sertifikası programları ile Slackline Derneği, yıl içerisinde organize ettiği slackline workshoplarında eğitmen olarak görevlendirebileceği eğitmenler yetiştirerek sporun yaygınlaşmasını hızlandırmayı hedeflemektedir.
 

Eğitim için gerekli minimum kişi sayısı 6’dır. Daha düşük bir katılım olması halinde eğitim iptal edilecektir.
Eğitim ücreti: 300 TL’dir.


Fiyat International Slackline Association tarafından belirlenen fiyat çizelgesine göre (50€) olarak belirlenmiştir. Ücretin %10’u International Slackline Association’a, %45’i Slackline Derneğine, %45’i de eğitim ve eğitmen giderleri için alınmaktadır.


İletişim ve tüm sorularınız için;

İnanç Aldış (Gsm): 0544 952 45 66
www.slackline.org.tr

27/11/2018

Slackline Derneği de dahil olmak üzere birçok resmi ve sivil kurumun ve doğa sporcularının desteğiyle yürütülen girişim mutlu sona ulaştı!

Türkiye’nin en önemli doğal varlıklarından olan Dedegöl Dağı’nın tamamı 27 Kasım tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 378 numaralı karar ile Kızıldağ Milli Parkı sınırları içerisine dahil edildi. Bir süredir taşocağı ve maden tehdidi altındaki bölge, tırmanış, dağcılık, highline, mağaracılık ve yürüyüşçüler için eşsiz bir doğal hazine. Bölgenin milli parklar sınırı içine dahil edilmesi, geri dönüşsüz tahribatın da engellenmesi anlamına geliyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Hassas Alanlar Dairesi Başkanlığı, Etüd Envanter ve Mağara Çalışma Grubu kurumlarının yürüttüğü resmi girişim, geçtiğimiz Haziran ayında Slackline Derneği’nin de dahil olduğu doğa sporcuları topluluğunun girişimleri ve sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen bir festival ile desteklenmişti.

Derneğimiz sporcularından Nuri Kayserilioğlu, Necmi Can Öztoprak, Yasin Aral ve Emine Menekşe’nin katkılarıyla festival kapsamında bölgede yeni bir highline hattı açıldı. Bölgedeki kaya tırmanışı, dağcılık ve mağaracılık faaliyetlerinin yanı sıra, sporcularımızın highline üzerindeki performansları ile bölgenin birçok farklı doğa sporu için eşsiz bir alan olduğuna dikkat çekildi. Bugünkü Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin yayımlanması ile bu girişimler başarıya ulaşmış oldu.

Haber kaynağı: Yaman Özakın - tumaf.org

09/10/2018

2013 yılından beri her sene yüzlerce slackline sporcusunun katılımıyla gerçekleşen Uluslararası Türkiye Highline Karnavalı (Turkish Highline Carnival), 7. yılında Slackline Derneği'nin de desteği ile yeniden dünyanın her yerinden festival için gelen sporcuları bir araya getirecek.

2-9 Mart tarihleri arasında Antalya'nın Geyikbayırı bölgesinde gerçekleşecek olan 7. Türkiye Highline Karnavalı için takvimlerinize şimdiden not düşebilirsiniz.

15/09/2018

2014 yılında Türkiye'de temelleri atılan ve 2015 yılında İsviçre, ABD, Almanya ve Avusturya Slackline Federasyonlarının birleşerek kurmuş olduğu Uluslararası Slackline Federasyonu'nda (ISA), Kanada, Şili ve Japonya'nın ardından artık Türkiye de resmi olarak temsil ediliyor.

ISA Yönetim Kurulu tarafından üyelik başvurusu kabul edilen ve aktif ulusal temsilci üye statüsünü kazanan Slackline Derneği, aynı zamanda ISA bünyesindeki alt komisyonlarda aktif olarak rol alıyor.


ISA hakkında ayrıntılı bilgi için: 
http://www.slacklineinternational.org/about/
http://www.slacklineinternational.org/members-partners/

bottom of page