09/09/2019

Uluslararası Slackline Federasyonu'nun (ISA) düzenlemiş olduğu ISA Güvenlik Çalıştayı, ISA Rigger Sertifikasyon Programı ve ISA olağan genel kurul toplantısı için Türkiye adına davet edilen altı sporcumuz 13 Ağustos - 8 Eylül tarihleri arasında İsviçre'nin Bern şehrine giderek ülkemizi temsil etti ve ISA Rigger sertifikasyon programını başarı ile tamamladı. 

Bu tarihler arasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Bern City Slack Festival, Transalp Waterline Tour ve Moléson Highline Extreme gibi farklı etkinliklere de katılan sporcularımız, "Rigging" ve "Speedline" alanlarında düzenlenen yarışmalara katılarak Dünya Slackline Sıralaması Listesi'ndeki (isa-rankings.org) Türk sporcu sayısını 7'ye çıkardı.

Slackline Derneği olarak sporcularımızı tebrik ederiz.

05/04/2019

Uluslararası Slackline Federasyonu’nun slackline eğitmeni yetiştirilmesi için geliştirdiği eğitim programı olan C sınıfı sertifikasyon programı, ISA resmi üyesi olan Slackline Derneği tarafından Eskişehir Anadolu Üniversitesi kampüsünde 29 Nisan 2019 tarihindeki eğitim ile gerçekleştirilecektir. Eğitim 1 günlüktür. Eğitim dili Türkçedir. Katılımcılar teorik eğitimin ardından, öğrendiklerini pratik edecekler ve gün sonunda da sınava gireceklerdir.


    Eğitimi başarıyla tamamlamak için gerekli şartlar
 

     - Ratchet’lı ve primitive sistem ile güvenli bir şekilde slackline hattı kurmak
     - 15m uzunluğundaki bir slackline üzerinde rahatça yürüyüp, hattı bitirebilmek
     - 15m uzunluğundaki bir slackline üzerinde bir statik hareket yapmak
     - Slackline’a yeni başlayan bir kişiye (çocuk ya da yetişkin) slackline’ın temellerini
       güvenli ve anlaşılır bir şekilde öğretebilmek.


C sınıfı Eğitmen Sertifikası programları ile Slackline Derneği, yıl içerisinde organize ettiği slackline workshoplarında eğitmen olarak görevlendirebileceği eğitmenler yetiştirerek sporun yaygınlaşmasını hızlandırmayı hedeflemektedir.
 

Eğitim için gerekli minimum kişi sayısı 6’dır. Daha düşük bir katılım olması halinde eğitim iptal edilecektir.
Eğitim ücreti: 300 TL’dir.


Fiyat International Slackline Association tarafından belirlenen fiyat çizelgesine göre (50€) olarak belirlenmiştir. Ücretin %10’u International Slackline Association’a, %45’i Slackline Derneğine, %45’i de eğitim ve eğitmen giderleri için alınmaktadır.


İletişim ve tüm sorularınız için;

İnanç Aldış (Gsm): 0544 952 45 66
www.slackline.org.tr

27/11/2018

Slackline Derneği de dahil olmak üzere birçok resmi ve sivil kurumun ve doğa sporcularının desteğiyle yürütülen girişim mutlu sona ulaştı!

Türkiye’nin en önemli doğal varlıklarından olan Dedegöl Dağı’nın tamamı 27 Kasım tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 378 numaralı karar ile Kızıldağ Milli Parkı sınırları içerisine dahil edildi. Bir süredir taşocağı ve maden tehdidi altındaki bölge, tırmanış, dağcılık, highline, mağaracılık ve yürüyüşçüler için eşsiz bir doğal hazine. Bölgenin milli parklar sınırı içine dahil edilmesi, geri dönüşsüz tahribatın da engellenmesi anlamına geliyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Hassas Alanlar Dairesi Başkanlığı, Etüd Envanter ve Mağara Çalışma Grubu kurumlarının yürüttüğü resmi girişim, geçtiğimiz Haziran ayında Slackline Derneği’nin de dahil olduğu doğa sporcuları topluluğunun girişimleri ve sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen bir festival ile desteklenmişti.

Derneğimiz sporcularından Nuri Kayserilioğlu, Necmi Can Öztoprak, Yasin Aral ve Emine Menekşe’nin katkılarıyla festival kapsamında bölgede yeni bir highline hattı açıldı. Bölgedeki kaya tırmanışı, dağcılık ve mağaracılık faaliyetlerinin yanı sıra, sporcularımızın highline üzerindeki performansları ile bölgenin birçok farklı doğa sporu için eşsiz bir alan olduğuna dikkat çekildi. Bugünkü Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin yayımlanması ile bu girişimler başarıya ulaşmış oldu.

Haber kaynağı: Yaman Özakın - tumaf.org

09/10/2018

2013 yılından beri her sene yüzlerce slackline sporcusunun katılımıyla gerçekleşen Uluslararası Türkiye Highline Karnavalı (Turkish Highline Carnival), 7. yılında Slackline Derneği'nin de desteği ile yeniden dünyanın her yerinden festival için gelen sporcuları bir araya getirecek.

2-9 Mart tarihleri arasında Antalya'nın Geyikbayırı bölgesinde gerçekleşecek olan 7. Türkiye Highline Karnavalı için takvimlerinize şimdiden not düşebilirsiniz.

15/09/2018

2014 yılında Türkiye'de temelleri atılan ve 2015 yılında İsviçre, ABD, Almanya ve Avusturya Slackline Federasyonlarının birleşerek kurmuş olduğu Uluslararası Slackline Federasyonu'nda (ISA), Kanada, Şili ve Japonya'nın ardından artık Türkiye de resmi olarak temsil ediliyor.

ISA Yönetim Kurulu tarafından üyelik başvurusu kabul edilen ve aktif ulusal temsilci üye statüsünü kazanan Slackline Derneği, aynı zamanda ISA bünyesindeki alt komisyonlarda aktif olarak rol alıyor.


ISA hakkında ayrıntılı bilgi için: 
http://www.slacklineinternational.org/about/
http://www.slacklineinternational.org/members-partners/

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

© 2018 by Slackline Derneği